Bangalore (Indie)

Bangalore

Palác v Bangalore

Palác v Bangalore

Město Bangalore se nachází v centrální části jižní Indie a je tepajícím velkoměstem s více než 6 miliony obyvatel. Zdejší životní tempo je hektické, jak se koneckonců na jednu z nejrychleji se rozvíjejících oblastí Indie a centrum místního průmyslu informačních technologií sluší. Ačkoli se nejedná o často vyhledávaný turistický cíl, přesto i tato megapole má návštěvníkům co nabídnout a to zejména v oblasti starého města Gandhi Nagar. Nachází se zde několik pozoruhodných památek – například Nandinův chrám a Chrám Dodda Ganéša postavené v drávidském stylu, či Chrám Iskcon vystavěný náboženským hnutím Hare Kršna. Celkové klima města je poměrně příjemné a pobyt vám jistě zpříjemní i množství zeleně a parků, které se v Bangalore nacházejí. Za prohlídku rozhodně stojí také slavná Botanická zahrada Lálbágh (Červená zahrada) se spoustami červených růží, rozkládající se na ploše 96 ha. Skutečnou zelenou oázou a zároveň plícemi města je stodvacetihektarový Cubbonův park. Ve městě se nachází rovněž několik zajímavých muzeí, například galerie výtvarných umění Karnataka Čitrakala Parišat, kde se vystavují díla jak indických tak světových autorů, dále například Průmyslové a technické muzeum Visvesvaraja či Státní muzeum. Dnešní proslulost Bangalore však pramení především z jeho spojení se světem IT, kde má pověst jakéhosi „silikonového srdce Indie“. Pakliže do města zavítáte, najdete tu hektické a rychle se rozvíjející velkoměsto se značným podílem mladých obyvatel, kteří jsou vázání na IT průmysl. Rovněž milovníci gastronomie si zde pochopitelně přijdou na své a mohou ochutnat něco z pestré indické kuchyně jak v autentických laciných restauracích tak v těch opravdu luxusních podnicích.

Indie - Aktuální opatření ohledně cestování vydaná 21.7.2020 11:00

Aktuální opatření MZV ČR ohledně cestování naleznete na: https://indie.tripzone.cz

Poloha

Poloha: centrální část jižní Indie

Souřadnice: 12°58´ SŠ, 77°33´ VD

Plocha: 476 km2


Obyvatelstvo

Populace: 6 520 000

Bangalore - poloha na mapě
 
Publikováno: 01.06.2011
Aktualizováno: 02.08.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Bangalore

22.01.2014 09:58 Petr Vanek
---.vodafone.cz

Ahoj vsem navstevnikum tohoto portalu, rad bych sem se dozvedel neco vice o bangaloru, poradil by mi nekdo nejake informace anebo kde hledat , za mesic mam necekanou cestu do indie a chci se nato pripravit , predem dekuji

24.02.2012 16:44 Jiří Prusík
---.dobnet.cz

Bangalore jsem navštívil.Je to nádhera,krása a moderna.Ještě dnes bych se tam vydal, kdyby to bylo možná.Stále vzpomínám.

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2022 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist