Bombaj (Indie)

Bombaj

Přístav v Bombaji

Přístav v Bombaji

Bombaj v západní Indii je obrovskou megapolí, která vás zcela pohltí. Mísí se zde opojné chutě a vůně exkluzivního života v luxusu s bídou místních slumů, setkávají se tu islám a hinduismus, moderní velkoměsto i koloniální historie, každá část Indie se zde nějakým způsobem odráží. Tento bohatý kaleidoskop zpočátku omráčí každého návštěvníka. Bombaj je v podstatě ostrov spojený s pevninou několika mosty. Nejdůležitější částí města je lokalita zvaná Jižní Bombaj. Až v tom nejjižnějším výčnělku ostrova se pak nachází Kolaba – hlavní turistická lokalita ve městě. Nenechte si ujít Bránu Indie, čedičový oblouk vyjadřující koloniální triumf, či luxusní hotel Taj Mahal Palace. Druhou turisticky významnou lokalitou je Kala Ghóda, kde se nachází většina bombajských muzeí a galerií. Navštívit tu můžete Muzeum Prince z Walesu, pozoruhodnou stavbu v maurském stylu, vystavující exponáty z celé Indie, nebo Národní galerii moderního umění. Nezapomínejme na to, že Bombaj je také sídlem Bollywoodu – nejproslulejších filmových studií v celé Indii, které produkují komerčně velmi úspěšné filmy. Vzhledem k tomu, že se město nachází u pobřeží, můžete navštívit i některé z místních pláží, které však slouží především k procházkám. Tou nejznámější a téměř „povinnou“ při návštěvě Bombaje je Chowpatty Beach, kde se také nachází stánky s místní pochoutkou bélpurí – smaženými kolečky z těsta smíchanými s několika dalšími ingrediencemi. Jedno z nejposvátnějších míst města Banganga Tank, kde se nachází údajný střed světa, leží na úpatí vrchu Malabar. Z chrámového areálu a jeho zahrad se naskýtá krásný výhled na Chowpatty Beach a oblouk zálivu. Opravdovou zvláštností Bombaje je pak zvyk nechávat si jídlo do zaměstnání dopravovat dhaba-wallas (dózy s potravinami přenáší dhaba-wallas na hlavách, dopravují na kolech či vlakem jak z domova tak z restaurací) – pomocí tohoto propracovaného systému se denně naobědvá až 200 000 lidí.

Indie - Aktuální opatření ohledně cestování vydaná 21.7.2020 11:00

Aktuální opatření MZV ČR ohledně cestování naleznete na: https://indie.tripzone.cz

Poloha

Poloha: východní Indie

Souřadnice: 18°56´ SŠ, 72°50´ VD

Plocha: 603,5 km2


Obyvatelstvo

Populace: 13 300 000

Bombaj - poloha na mapě
 
Publikováno: 01.06.2011
Aktualizováno: 07.06.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Bombaj

23.11.2016 21:31 Dáda
---.somt.cz

Ahoj cestovateli,jako dar mám letět do Indie,strasne se bojím že dosednem v Bombaji místo v Dillí co tam roste počasí zvířata bydlení jede nalehko

27.03.2012 08:31 l
---.zsonedbala.cz

fakt dobrý ?:D

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2022 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist